טיול מאורגן לפולין - 9 ימים

פולין 9 ימים

  חצי פנסיון  - ימי סיור מלאים -בתי מלון איכותיים  - ללא סיורי בחירה - קבוצות של עד 35 איש.

 

תוכנית מסלול

יום 1 :  ת"א- וורשה - סיור עיר - כיכר המשלוחים  - רחובות זלוטה וחלודנה - העיר העתיקה 
נפגש בנתב"ג לקראת נסיעתנו ונמריא לבירת פולין. לאחר הנחיתה נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה והחדשה של ורשה. נראה את ארמון התרבות, פארק סאסקי, ארמון הנשיאות, את מצודת רויאל  ובית המשפט הנמצא בכיכר קראסינסקי. נמשיך לביקור באומשלאפלאץ, אנדרטת הגיבורים, בית הקברות היהודי ,בית היתומים של המחנך יאנוש קורצ'אק, רחוב זלוטה ושרידי חומת הגטו. 
אחה"צ, נבקר במוזיאון היהודי ונראה את אנדרטת גיבורי הגטו. בסיומו של יום מרתק, ניסע למלוננו.
 
יום 2 : ורשה - טורון - העיר העתיקה - בית ניקולאוס קופרניקוס - תצפית על נהר הוויסלה 
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לביקור בטורון. השוכנת לגדתו של נהר הויסלה ונחשבת לאחת מהערים העתיקות בפולין. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נכיר את ההיסטוריה שלה ונערוך סיור רגלי בכיכר השוק, אנדרטת קופרניקוס, המגדל הנטוי והביצורים, נערוך תצפית על נהר הויסלה שהוא הארוך ביותר בפולין. בתום הסיור, נחזור למלוננו בורשה. ערב: סיור לילה בורשה המוארת.
 
יום 3 : וורשה - קז'ימייז' דולני: בית הכנסת העתיק, בית הקברות העתיק וקיר המצבות 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לדרכנו לקז'ימייז' דולני על גדות נהר הויסלה, המשמשת מרכז אמנות לציירים רבים המגיעים לעיירה בכדי לצייר ולמכור את עבודתם. בסיורנו נראה את : בית הקברות העתיק וקיר מצבות היהודים שנאספו מהאזור, בית הכנסת העתיק ונכנס לשוק המקומי 
ובהמשך נראה את שרידי טירת רויאל. נערוך שייט על נהר הויסלה. בתום הסיור, ניסע לעיר לובלין אשר כונתה ע"י יהודי העיר בשם "ירושלים של פולין". בהגיענו, העברה למלון. בערב, נערוך סיור רגלי בעיר
 
יום 4 : לובלין - סנדומייז' - טרנוב - קרקוב 
הבוקר נתחיל בסיור בעיר העתיקה של לובלין, נתרשם ממבנה ישיבת חכמי לובלין העתיקה  ונראה את  שער היהודים. בתום הסיור נצא בדרכנו לסנדומייז', אחת מהערים העתיקות והיפות שבערי פולין. נחל סיורנו בעיר העתיקה , נראה את בנין העיריה הבנוי בסגנון רנסנס ונתרשם  מכנסיית יעקוב הקדוש. בתום הסיור, נמשיך בנסיעה לעבר טרנוב. נסייר רגלית במרכז העיר ונראה את בית הכנסת, השוק המרכזי ונתרשם מרחובות העיר המיוחדת. לקראת ערב, נגיע למלוננו באזור קרקוב  העיר השנייה בגודלה בפולין ואחת מעריה העתיקות.
 
יום 5:  קרקוב - הרובע היהודי, בית הכנסת של הרמ"א
הבוקר נסייר בקרקוב השוכנת על גדות נהר הוויסלה ואשר הוכרה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. נבקר ברובע היהודי, נראה את בית הכנסת של הרמ"א - מגדולי פוסקי אשכנז במאה ה-16 נמשיך לביקור בבית הקברות העתיק בו קבור הרמ"א. נמשיך את סיורנו בעיר העתיקה ובמתחם וואוול בו נמצאים ארמון מלכי פולין, הקתדרלה - מקום הכרתם וקבורתם של מלכי פולין . נתרשם מהשוק המרכזי  ונראה את עבודות העץ והבדים. בהמשך ,נראה את טירת רויאל ,מתחם האוניברסיטה ואת הכנסייה הראשית של קרקוב. כמובן שלא נפסח על ביקור בבית המרקחת 
המפורסם של  תדאוש פנקייביץ', חסיד אומות עולם , אשר עזר ליהודים ששהו בגטו. בסיומו של יום נחזור למלוננו. בערב: מופע פולקלור מקומי.
 
יום 6 : קרקוב - זאקופנה - סיור כרכרות רתומות לסוסים  
לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו  לזאקופנה, עיר הנופש המפורסמת ביותר בפולין. נטייל להנאתנו במדרחוב הציורי של העיר, נראה חנויות יפות, בתי קפה ומסעדות עם מאכלים האופייניים לאזור. נסייר ברחבי העיר בכרכרות רתומות לסוסים. לאחר מכן, נעלה ברכבל לתצפית מדהימה מהר גובלובקה על הרי הטטרה. נמשיך לביקור במכרות המלח של וייליצ'קה הפועלים מן המאה השלוש עשרה. בתום הביקור חזרה למלוננו בקרקוב.
 
יום 7 : קרקוב - אושוויץ - לינה בצ'סטוחובה
הבוקר, נצא לסיור בעל משמעות בהיסטוריה היהודית. ניסע לאושוויץ בו נמצא מחנה ההשמדה האיום והנורא. נבקר במחנה נראה את השלט המפורסם "העבודה משחררת" 
את ביתני המגורים, קרמטוריום, פסי הרכבת  ומה שנשאר מצריפי העץ. נסייר במוזיאון. נמשיך בנסיעה לתחנתנו הבאה צ'סטוחובה. בהגיענו, נבקר בגבעת המנזר  "יאסנה גורה" ((Jasna Gora מהמאה ה – 14 ובכנסיית מדונה השחורה מקום המקודש לנצרות הקתולית ולנוצרים בכלל ומהווה מקום עליה לרגל למאמינים. נשוטט להנאתנו סביב החומות על מנת ליהנות מנוף פנורמי מדהים, כן נראה את הכיכר המרכזית מימי הביניים.  בתום הסיור העברה למלוננו. 
 
יום 8 :  צ'סטוחובה - לודז' - סיור עיר: אזור הגטו, ביקור ארמון פוזננסקי 
הבוקר נסע לכיון לודג', העיר השלישית בגודלה בפולין המשמרת את מרכזה העתיק .
נראה את הרחוב הראשי ובתי התעשיינים, אזור הגטו היהודי שהיה הראשון בפולין לאחר שנכבשה ע"י הנאצים, נבקר בתחנת הרכבת ממנה נשלחו היהודים למחנות ההשמדה, בית הקברות היהודי (במידה ופתוח), נראה את בית הטהרה שבו נמצאיםאחוזות קברים של תעשיינים ורבנים נראה את ארמונו של תעשיין הטקסטיל היהודי ישראל פוזנאסקי, נראה את מרכז הקניות והמסעדות. בתום הסיור, העברה למלוננו. 
 
יום 9 : לודג' - ורשה - סיורי עיר - תל אביב
יום אחרון לטיולינו המיוחד, ניסע חזרה לורשה, נבקר במוזיאון ההיסטורי היהודי, נשוטט להנאתנו בחנויות ובבתי הקפה. נשלים ביקורים וסיורים בעיר. בשעות הערב, העברה לנמל התעופה בורשה בדרכנו חזרה ארצה מלאי רשמים והנאות.
 

 
טיולים מאורגנים