טיול מאורגן לצפון איטליה והאגמים - 8 ימים

צפון איטליה 8 ימים

  חצי פנסיון  - ימי סיור מלאים -בתי מלון איכותיים- ארוחת ערב במסעדות ובמלון - ללא סיורי בחירה -קבוצות עד 35 איש.

 

תוכנית מסלול

יום 1 : ת"א - וורונה – סיור ערב
נצא בטיסת אחה"צ מנתב"ג לצפון איטליה. לאחר הנחיתה, נגיע לעיר ורונה בה נערוך סיור ערב מיוחד. ארוחת ערב חופשית והעברה למלון באזור. 
 
יום 2 : דולומיטים - עמק גארדנה - אורטיזיי - מעבר סלה
לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את נסיעתנו צפונה לעבר הרי הדולומיטים. נבקר בעמק גארדנה המדהים, נתרשם מהעיירות הציוריות באזור: קנאזיי המשמשת אתר נופש אלפיני בצפון איטליה בו גם נמצא מוזיאון המלחמה הגדולה במרמולאדה (Marmolada) עם תצוגות של מלחמת העולם הראשונה נמשיך לביקור באורטיזיי , עיירה פופולרית המוקפת ביערות, העיר ידועה כמרכז גילופי העץ והאומנויות. נמשיך לעבר מעבר סלה שהוא המערבי מבין ארבעת המעברים בדולומיטים וחוצה את הרכס בגובה של 2,250 מ' המעבר עובר בין שני רכסי צוקים ומאופיין בכביש בעל פיתולים רבים. בתום הסיור ניסע למלוננו באזור קנאזיי. וארוחת ערב
 
יום 3 : הרי הדולומיטים - קניון סוטוגודה - אגם פדאיה - קנאזיי - אגם הלטיפה
בשעות הבוקר נצא לקניון סוטוגודה, זהו קניון צר בדולומיטים שקירותיו גבוהים ותלולים שבמרכזו זורם נהר ובו מפלים שחלקם קופאים בחודשי החורף .נסייר רגלתי בין שפע הנחלים ומפלי המים שלאורכו. בתום הסיור ניסע על פני מעברי הרים, פסגות נישאות ועמקים פוריים בדרכנו נעצור להפסקת צהריים באווירה אוסטרית. נמשיך אל אגם הלטיפה הציורי אשר ההרים סביבו משתקפים במימיו בצבע ירוק טורקיז. נהנה מסיור רגלי סביב האגם. חזרה למלון וארוחת ערב.
 
יום 4 :אזור אגם גארדה - ריבה דל גארדה - מפלי וורונה - ביקור בעיירה מלצ'סינה 
היום יוקדש  לאזור אגם גארדה  נתחיל את סיורנו בצפון האגם בעיירה  ריבה דל גארדה ונבקר במפלי וורונה .נסייר במלצ'סינה שהיא עיירה קטנה מימי הביניים על שפת האגם), נעלה ברכבל למונטה באלדו ונתרשם מהנוף המרהיב.בתום הסיור, העברה למלון באזור ורונה. בערב סיור במנטובה וארוחת ערב.
 
יום 5  :ונציה – סיור בעיר - הגטו היהודי - שייט לאי בוראנו - מגדל הפעמונים - מוזיאון התחרה 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון ונציה, עיר התעלות. היא בירת  מחוז ונטו ובירת נפת ונציה. ונציה בנויה על 118 איים וביניהם מקשרים כ-400 גשרים, בין האיים כ – 170 תעלות מים שהשיט בהן הוא אופן התחבורה העיקרי בעיר בסירה המשמשת כאוטובוס והידועה בכינויה  "ואפורטו" .נטייל בעיר ובביקורינו נראה את גשר ריאלטו המפורסם, כיכר סן מרקו והיונים שבו, נראה את ארמון הדוג'ים שהיה מעונם של שליטי ונציה, נבקר בגטו היהודי. נשוט לאי בוראנו בו נסייר בוויה מרסלו הכיכר הראשית המפורסמת, כן נבקר במוזיאון התחרה בו נוכל לצפות בנשים הטוות. בתום יום מהנה ומרשים נחזור ללינה במלוננו הנמצא באזור ורונה.
יום 6: קנטון טיצי'נו - אגם קומו - שייט - בלאג'יו – שוויץ -  אגם לוגאנו והעיר לוגאנו 
היום נצא לאזור קנטון טיצ'ינו - גבול איטליה והמהווה את האזור המכונה "שווייץ האיטלקית", ניסע לאורכו של אגם קומו, נבקר בעיירה בלאג'יו וממול הרי האלפים. נערוך שיט על האגם ונתפעל מהנוף. בסיום השיט, נחצה את הגבול לשוויץ ונגיע לעיר הידועה  לוגאנו, אשר מהווה את  מרכז הבנקאות השלישי בגודלו בשווייץ (אחרי ציריך וז'נבה). לאחר הביקור נגיע למלוננו באזור מילאנו וארוחת ערב.
 
יום 7 : מילאנו - אגם מאג'ורה - העיר סטרזה - שייט ל"איזולה בלה" - ארמון בורומאו 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בבירת האופנה האיטלקית , מילאנו, הנחשבת לניו יורק של אירופה. נערוך סיור פנורמי בעיר, נראה את הדואומו, הקתדרלה הגותית שהיא מהגדולות והיפות בעולם ועשויה משיש לבן, נראה את בניין האופרה המפורסם בעולם – לה סקאלה נטייל בעיר השופעת בוטיקים וחנויות של מעצבים מפורסמים. נמשיך לביקור באגם מאג'ורה השוכן בצפון איטליה על גבול שוויץ. נבקר בעיירה הציורית סטרזה השוכנת לחופו של האגם ונשוט בסירות מיוחדות לביקור באי איזולה  בלה.,נבקר בארמון בורומאו המפורסם ובגניו המרשימים. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות את הטווסים המסתובבים חופשי במקום. בתום הסיור נשוב למלוננו. בערב: ארוחת ערב עם מוסיקה
 
יום 8: סירמיונה - בורגטו - ורונה - טיסה לתל אביב
יום אחרון בטיולנו. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בעיירה הציורית סירמיונה הממוקמת לחופו של אגם גארדה. נשוטט בסמטאותיה הציוריות של העיירה, נראה את המצודה העתיקה שהוקמה על ידי שליטי העיר ורונה אוהבי הגלידות שבינכם יוכלו ליהנות גלידה משובחת המיוצרת באזור. 
נמשיך לביקור בעיירה בורגטו, כפר קטן, פסטורלי עם תחנות מים אשר הפך לאחד המקומות היפים והמיוחדים באזור. נמשיך לביקור בורונה אשר שימשה את שייקספיר לסיפור אהבתם של רומיאו ויוליה. ונצפה במרפסת המפורסמת .נראה את הכיכר בו נמצא  ה"ארנה" - אמפיתיאטרון מפורסם מהמאה הראשונה לספירה. בשעות הערב המאוחרות נגיע לנמל התעופה, משם תמריא טיסתנו ישירות ארצה לארץ. בשעות הבוקר המוקדמות של היום ה-8 ננחת בנתב"ג עייפים ומלאי חוויות.