טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה - 12 יום

גאורגיה ארמניה - 12 ימים

  חצי פנסיון  - ימי סיור מלאים -בתי מלון איכותיים - ללא סיורי בחירה -קבוצות עד 35 איש.

 

תוכנית מסלול

יום 1- ת"א  - טביליסי
נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר לקראת הטיסה לטביליסי. עם הנחיתה בטיביליסי, נערוך סיור היכרות עם העיר היפה המכונה "פריז של הקווקז". ניסע בשדרות הנרחבות ונעבור על גשרי נהר המטקווארי, נבקר ברובע המרחצאות ונראה את המפל ונריח את הגופרית. נמשיך את סיורנו  בעיר העתיקה, המדרחוב ובית הכנסת הגדול. נצפה בכנסיית ציון. נעלה ברכבל לאזור מצודת העיר נאריקאלה נראה את ופסל האלומיניום המרשים של אמא גאורגיה. לאחר מכן נעבור למלוננו. ארוחת ערב.
 
יום 2- חבל היין קאחתי
נצא מטביליסי מזרחה אל חבל היין, חבל קאחתי. ניסע בדרך הררית יפהפייה אל בירת החבל תלאבי. נראה בה את המצודה ואת עץ הדולב בן 900 השנים. נמשיך  אל הכפר וליסציח'ה בו נהנה מארוחת צהריים עם זמרים מקומיים וטעימת יין ביתי. לאחר מכן, נמשיך אל מנזר הנשים המרהיב בבודבה, ואל הכפר המשוקם סיע'נאע'י. לאחר סיומו של יום מרתק נשוב לטביליסי. ארוחת ערב.
  
יום 3- טביליסי  - מעבר הגבול לארמניה  - דיליג'אן  - סבאן
נצא לעבר הגבול הארמני. לאחר חציית הגבול נצא אל עיירת הקייט ההררית דיליג'אן ונבקר בה. לאחר מכן   נטפס אל כנסיית הנשרים הממוקמת בלב נוף משגע ונלמד על ההבדל בין הכנסיות הגאורגיות והארמניות. לאחר הביקור המרתק ניסע למזרח המדינה, אל אזור אגם סבאן בו נלון. ארוחת ערב.
 
יום 4 - סבאן  - נורוואנק - יקב - ירבאן
הבוקר נעלה אל הכנסיות השוכנות על חצי האי לתצפית מיוחדת במינה. ליד העיירה סבאן נבקר בבית הקברות היהודי ונספר על קהילה יהודית  - סובוטניקית שחייתה באזור מימיו של סטאלין. עם סיום הביקור נדרים לאזור נורבאנק ונבקר במנזר המרשים הממוקם בינות לסלעי גרניט ורודים. נפקוד גם בית קברות יהודי עתיק, ונבקר ביקב מקומי. לעת ערב נגיע אל הבירה ירבאן. ארוחת ערב ולינה.
 
יום 5- ירבאן - אצ'מיאדזין - זברנוטס - מונומנט השואה הארמנית  - ירבאן
הבוקר נצא  אל ה"ותיקן" הארמני: העיירה אצ'מיאדזין. כאן יושב ראש הכנסיה הארמנית האורתודוכסית. נבקר במתחם המרהיב, ובשרידי כנסיית זברנוטס המיוחדת, ואולי יתמזל מזלנו לפגוש בזמרים המזמרים בין שרידיה מדי פעם. עם חזרתנו לירבאן נטפס אל יד הזיכרון למיליון וחצי הארמנים שנרצחו ע"י הטורקים ב -  1915 בשואה הארמנית. ארוחת ערב ולינה בירבאן. 
 
יום 6-  ירבאן  - גארני  - גע'ארד  - ירבאן
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור  במנזר גע'ארד המרשים החצוב בסלע, ובמקדש הקלאסי של גארני, הנראה כלקוח מאתר כלשהו ביוון העתיקה. נשוב אל הבירה ירבאן, ונגיע לפארק הניצחון ואמא ארמניה. נתרשם מהמצפור ה מרשים על העיר היפה ששוקמה לאחר רעידת אדמה במאה ה - 20. נרד את "המפלים" שהם למעשה מורד מרשים ובתוכו תערוכות שונות, עד הגיענו למיפלס העיר. נבקר בשוק הירקות המקומי ובמסגד הגדול שמולו. בערב: ארוחת ערב ומופע פולקלור.
 
יום 7-  ירבאן  - ח'ור ויראפ  - הארגאט  - גיומרי
היום נתחיל את סיורנו למרגלות הר האררט, ליד הגבול התורכי, ונבקר במנזר ח'ור ויראפ, בו נזרק אל בור הכלא גרגורי "המאיר", מנצרה של האומה הארמנית בשנת 301 לספירה. נצפה בהר האררט המרשים על שתי פסגותיו. נצפין לתוככי ארמניה במסענו אל העיירה גיומרי, ששוקמה לאחר רעידת אדמה מאסיבית. נראה את פסלו של הזמר הצרפתי ממוצא ארמני - גאורגי שרל אזנבור(יאן), שהוא מחוות הוקרה לאדם שסייע רבות לשיקום האזור לאחר רעידת האדמה. ארוחת ערב ולינה בגיומרי.
 
יום 8- גיומרי - הגבול עם גאורגיה - ורדזיה - אחלציח'ה-בקוריאני
לאחר ארוחת הבוקר נצא ממלוננו מערבה לכוון הגבול הגאורגי. נמשיך לעיר המצודה המרשימה ורדזיה, עיר המערות שנבנתה על ידי המלך גיורגי השלישי ובתו "המלך" תמרה. נטפס אל המצודה ונשמע את סיפורה. לאחר מכן נשוב צפונה ונבקר בעיר אחלציח'ה. נראה את המצודה המוסלמית ששוקמה,נבקר בשכונה היהודית ונתרשם  מבתי הכנסת שבה. נגיע למלוננו הלינה באזור שבין אחלציח'ה לבקוריאני. ארוחת ערב.
 
יום 9 - בורג'ומי  - גורי  - אופליציחה  - מאגר ז'ינואלי  - גודאורי
נפתח את היום בביקור מיוחד בפארק המים בעיירת המרפא בורג'ומי ההולכת ומתחדשת. משם לביקור קצר באזור סוראמי, מקורו של הסורמלו מירושלים...נמשיך לגורי, עירו של סטאלי ונבקר במוזיאון לזכרו של "שמש העמים" מגדולי הרוצחים של המאה ה - 20...כאן נבין את משמעות הביטוי "פולחן אישיות". נצא לאתר עיר המערות אופליציח'ה ונבקר בה. לאחר מכן נמשיך אל הקווקז הגבוה ונעצור לתצפית מרהיבה על מאגר ז'ינואלי ומי הטורקיז שלו. נמשיך בנסיעה אל הקווקז הגבוה למלוננו שבאזור עיירת הסקי גודאורי. ארוחת ערב 
 
 יום 10- גודאורי  - סטפנצמינדה  - קזבגי  - תצפית הגבול עם רוסיה - סנו - גודאורי
יום של טבע ונופים  לפנינו. נעלה לפסגת "מעבר הצלב" ,דרך עתיקת יומין החוצה את הקווקז הגבוה נבקר במונומנט האחווה הרוסית - גאורגית, המתפורר כמו האחווה... נמשיך דרך המעבר (2395 מ') ונחצה את קו פרשת המים בדרכנו לכוון רוסיה. נגיע לעיירת המחוז סטפנצמינדה (סט. סטפן) וממנה בג'יפים נטפס אל מתחת להר הגעש הכבוי קזבגי, לכנסיית השילוש של גרגטי, אליה נגיע ברכבי 4X4. נמשיך לתצפית על הגבול עם רוסיה ולאחר מכן נדרים ונבקר בכפר סנו ובו מגדלי שמירה גאורגיים, אחד מסמליה הלאומיים. חזרה ללינה בגודאורי, ארוחת ערב.
 
יום 11-  גודאורי  - אנאנורי  - מצח'טה  - טביליסי
היום, נדרים מגודאורי ונעצור בדרכנו במצודת אנאנורי היפהפייה. נבקר במצודה ונספר את סיפורה. נמשיך אל הבירה העתיקה מצח'טה ונטפס למצפור מרהיב על מיפגש הנהרות מטקבארי וארגוי ממנזר המצלבה שנמצא בגובה כ -  800 מטר מעליו -המכונה בפי המקומיים גולגולתא. נבקר בעיר עצמה ובקומפלקס הדתי החשוב ביותר לגאורגים: סווטי צחובלי (כנסיית העמוד נותן החיים). בכנסייה קבורה צידוניה היהודיה, שהייתה הקדושה הראשונה של הנצרות הגאורגית. לאחר נסיעה קצרה נגיע אל הבירה טביליסי ונבקר במונומנט המרשים הנקרא "GLORY OF GEORGIA". העברה למלון . ארוחת ערב. 
 
יום 12- טביליסי  - ת"א
היום האחרון לטיולנו ( בהתאם לשעת הטיסה). ננצל כל רגע פנוי להשלמת ההיכרות עם העיר היפה, נבקר בשווקיה המיוחדים, ונטפס לכנסיית השילוש הקדוש, הכנסייה הגבוהה בקווקז. לאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסתנו לתל אביב.  ננחת בנתב"ג מלאי חוויות ורשמים מטיול מיוחד במינו .
 
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים