טיול מאורגן לגאורגיה

טיול לגאורגיה - 9 ימים - מסע לארץ גיזת הזהב

חצי פנסיון * ימי סיור מלאים * בילויים בערבים * בתי מלון איכותיים * ללא סיורי בחירה * קבוצות של עד 35 איש

תוכנית מסלול

יום 1: ת"א, טביליסי
 
נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר לקראת הטיסה לטביליסי. עם הנחיתה בטביליסי, נערוך סיור 
היכרות עם העיר היפה המכונה "פריז של הקווקז". ניסע בשדרות הנרחבות ונעבור על גשרי נהר המטקווארי, נבקר ברובע המרחצאות נראה את המפל ונריח את הגופרית. נמשיך את סיורנו בעיר העתיקה, המדרחוב ובית הכנסת הגדול. נצפה בכנסיית ציון ,נעלה ברכבל לאזור מצודת העיר נאריקאלה ונראה את פסל האלומיניום המרשים של אמא גאורגיה. לאחר מכן נעבור למלוננו. ארוחת ערב והופעת פולקלור
 
יום 2: חבל היין קאחתי (כולל העיר תלאבי ומעבר ההרים גומברי)
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בחבל היין, חבל קאחתי, הידוע והמפורסם בלמעלה מ-500 זני גפנים. נבקר בעיר המשוקמת סירנארי, עירם של הסוחרים הארמנים העשירים במאה ה-19. נטייל בסמטאותיה ונעלה לתצפית על אחד ממגדליה. משם נמשיך לארוחת צהרים בבית משפחה מקומית באחד הכפרים הסמוכים ונטעם ממגוון המאכלים המסורתיים הגיאורגים, נבקר במרני, מרתף ייצור היינות הביתיות ונתנסה בייצור מעדן הצ'ורצ'חילה העשוי מאגוזי מלך המושחלים על חוט ועטופים במעטפת פירות מבושלים. נחזור לטביליסי דרך העיר תלאבי, בירת החבל,  במעבר ההרים גומבארי. ערב: הגעה לטביליסי וסיור לילי במרכז העיר. ארוחת ערב
 
יום 3: טביליסי, גורי, אופליסציחה קותאיסי, גלטי, בתי הכנסת, השוק, מערת פרומיטאוס 
  
הבוקר נצא להיכרות עם מרחבי גיאורגיה. נסע מערבה ונבקר בעיר גורי, עירו של סטאלין שידעה פלישות והפגזות. נבקר במוזיאון שהוקם לציון פועלו של סטאלין ובקרון הרכבת ששימש אותו במהלך מלחמת העולם השנייה. נראה את אחד הישובים הקדומים של גיאורגיה, אופליסציחה, המשמר מעט מן העבר בעשרות המערות המצויים בו. נבקר במערות החצובות בסלע ונעשה דרכנו החוצה  במנהרת המילוט המרשימה. נחצה את הרכס המפריד בין מזרח ומערב גיאורגיה במנהרה שמתחתיו. נבקר במנזר גלאטי, אתר מורשת עולמית ונלמד על קורות המלך דוד ה-4, נמשיך לעיר קותאיסי בה נבקר בשוק העירוני ובבית הכנסת. בערב לינה בקותאיסי. ארוחת ערב.
 
יום 4: טביליסי, גורי, אופליסציחה קותאיסי: גלטי, בתי הכנסת, השוק, מערת פרומיטאוס
 
הבוקר נשלים את ביקורינו בעיר קותאיסי. נראה את בתי הכנסת של הקהילה המקומית. נתוודע להיסטוריה של קהילה מפוארת שהתקיימה במקום ושרידיה האחרונים עדיין חיים במקום. נתוודע גם לאישיותו של יקיר הקהילה, דב גפונוב, מתרגם האפוס 'עוטה עור הנמר' לעברית. אח"כ נבקר במערת פרומיטאוס, מערת הנטיפים המפורסמת והידועה. לעת ערב, חזרה למלוננו. ארוחת ערב. 
 
יום 5: קותאיסי, פארק בורג'ומי, אזור בורג'ומי/באקוריאני/אחלציחה
 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא  מזרחה אל הקאווקז הנמוך. אל העיר בורג'ומי. העיר המפורסמת באתרי הספא ובמי השתייה המינרליים שמופקים בה. בעיר נבנו בתי נופש מפוארים של משפחת הצאר ובתי מלוכה אחרים. נבקר במרכז העיר ובפארק שלצדו ערוץ נחל מרשים. נראה את מתיחת הפנים האדירה שחווה העיר בבנייה מאסיבית של בתי מלון ומרכזי נופש וספא מפוארים. העברה למלון באזור. ארוחת ערב.
 
 
יום 6: קותאיסי, פארק בורג'ומי, אזור בורג'ומי/באקוריאני/אחלציחה
 
הבוקר נצא אל עיר המערות וארדזיה. מתחם מערות/מצודה צבאי אשר נבנה במחצית השנייה של המאה ה-12, ונחצב בתוך מצוקי רכס חולי קשיח עם מאות חדרים הבנויים ב-19 מפלסים, כנסיות, מערכת אספקת מים מתוחכמת, מנהרות גישה מוגנות ומוסתרות וכל הדרוש לקיום חיים מסודרים. ב-1283 ארעה רעידת אדמה קשה וחשפה חלק מחדרי המערות. נבקר במתחם תוך מעבר בחלק מהמסדרונות שחיברו בין החדרים בקומות השונות. לאחר הפסקת צהרים, נמשיך בדרכנו לביקור בעיר אחלציחה (=המצודה החדשה). נבקר בבית הכנסת ששרד במקום, בשנות ה-50 של המאה הקודמת, ונשמע את סיפור יהודי העיר. משם נשיך לביקור במצודת ראבאטי המשוחזרת המרשימה מימי הביניים, בה נמצא מוזיאון העיר. לאחר הביקור נחזור למלוננו. ארוחת ערב
 
יום 7:  גרגרטי, הגבול הרוסי, סנו, גודאורי בורג'ומי, אנאנורי, הדרך הצבאית, קזבגי:  
 
לאחר ארוחת הבוקר, נסע בדרכנו לקווקאז הגבוה. למרגלות הר הקַזְבֶּק, נבקר במצודת אנאנורי, מתחם מבוצר ששולט על נהר הארגווי ואגם ז'ינוואלי שנוצר בעקבות בנית הסכר. נמשיך בדרכנו צפונה ונפגוש את 'מרפסת אחוות העמים', מונומנט פסיפס מרשים הכולל תצפית מרשימה, המנציח את הכיבוש הסובייטי את גיאורגיה. נסע לאורך הדרך הצבאית על פיתוליה הרבים ונהנה מנוף עוצר נשימה. בכפר קזבגי, נהנה מארוחת צהרים אצל משפחה מקומית ונוכל לעמוד מקרוב על תנאי המחיה ואורחות חייה. לאחר מכן, נעלה ברכבי שטח לתצפית מרשימה על פסגת הר קזבק המתנשא לגובה של 5034 מ'. נראה את הנקודה הצרה בה  נמצא הגבול בין גיאורגיה ורוסיה. ככל שמזג האוויר ותנאי השטח יאפשרו - נערוך מסלול הליכה קצר לתצפית על מפלי גוואלטי. בתום הסיורים, נסע  למלוננו באזור גודאורי.  ארוחת ערב.
 
יום  8:   גודאורי, מצחטה, טביליסי 
 
הבוקר נצא מהקווקאז הגבוה בדרכנו דרומה אל מרכז גיאורגיה לטביליסי - הבירה. בדרכנו נבקר בעיר מֶצְחֶתה הנמצאת במיקום אסטרטגי חשוב, על הדרך העוברת מהים השחור לים הכספי, ובמפגש הנהרות הגדולים .העיר מהווה מרכז דתי של המדינה ובה מושב הכנסייה הגיאורגית. נלמד על הנקודה היהודית בעיר. נבקר בקתדרלת ה'עמוד החי', קברי ממלכי גיאורגיה החשובים ושכיות חמדה נוספות. נבקר במנזר הצלב, הניצב על רכס שולט ממנו תצפית מרהיבה על העיר ומפגש הנהרות. זהו המקום הקדוש ביותר בגאורגיה, ואתר מורשת עולמית. בתום ביקורים אלה נגיע אל העיר טביליסי. ארוחת ערב במסעדה כולל מופע פולקלור. לינה בטביליסי. 
 
יום  9:  טיביליסי, ת"א 
 
יום שכולו טביליסי לפנינו. נפתח במסלול תצפיות על הרכס השולט על העיר העתיקה מדרום, לצד מצודת נָריקַלָה מהמאה ה-4, ופסל 'אמא גיאורגיה' המרשים, נרד אל רובע בתי המרחץ, אל בית הכנסת הגדול והמפואר של היהודים הגיאורגים. נבקר בנקודת התצפית מֶטֶחי (בקתדרלת השילוש הקדוש ה-20) ובמוזיאון הלאומי הגיאורגי. נסיים בשדרת רוּסְתָוֶולי על שמו של המשורר הגאורגי הלאומי. נתרשם מהמבנים, החנויות ובית הפרלמנט. לאחר הפסקת צהרים נסע לשדה התעופה הבינלאומי של טביליסי לטיסת ערב חזרה ארצה.

 
 • תאריכי יציאה:

  01.05.19 | 22.5.19 | 12.6.19 | , 17.7.19 | 14.8.19 | 11.9.19 | 18.9.19

 • ביקור באתרים:

  בטביליסי: רובע המרחצאות * בבית הכנסת * ברכבל אל גבעת המצודה (נאריקאלה) * כנסיית השילוש הקדוש החדשה * שדרות רוסטבלי * השווקים * ביקור בעיר העתיקה * "גדולתה של גאורגיה" * אוצר הזהב במוזיאון הלאומי חבל קאחתי - תלאבי עץ הדולב הגדול * מעבר גומברי * הכפר וליסציח'ה א. צהריים עם זמרים מקומיים * בכפר המשוקם סינא'רי * גורי - עירו של סטלין והמוזיאון * המערה המרתקת אופליציח'ה * קותאיסי: מנזר גלאטי, מתחם בתי הכנסת, השוק העירוני * מערת הנטיפים פרומתיאוס * מצודת ורדזיה * אח'לציח'ה: השכונה היהודית, מצודת ראבאטי ובית הכנסת * בורג'ומי * נבקר בפארק המקומי * במצודת אנאנורי ומאגר ז'ינואלי * עיירת המחוז סטפנצמינדה * תצפית על הקזבגי מכנסיית השילוש הקדוש * כפר סנו * גודאורי - עיירת הסקי * מרפסת "אחוות העמים" * קניון דאריאלי והגבול הרוסי * הבירה העתיקה מצח'טה - קתדרלת 'העמוד החי' * מנזר הצלב - תצפית על מפגש הנהרות מטקווארי ואראגווי

 • הטיול כולל:

  •    טיסות בינלאומיות הלוך ושוב לטביליסי
  •    מלונות בדרגת תיירות טובה וראשונה ( 3* / 4*)
  •    אירוח על בסיס חצי פנסיון (למעט ימי הטיסה המבוסס על ארוחת בוקר בלבד)
  •    מדריך ישראלי מומחה לאזור
  •    סיורים בהתאם לתוכנית הטיול כולל דמי כניסות לאתרים השונים
  •    מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
  •    בילויים בערבים כמפורט בתוכנית הטיול
  •    אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
  •    מיסי נמל, בטחון ודלק בארץ ובחו"ל (נכון ליום 1.11.18)
  •    תשר לנותני השירותים בחו"ל

 • הטיול אינו כולל:

  •    תוספת לחדר יחיד
  •    ביטוחים מכל סוג שהוא. ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדנו.
  •    טיפים למלווה הקבוצה הישראלי, נהוג לשלם סך של 4$ ליום לנוסע
  •    כל פרט שלא צוין תחת הסעיף המחיר כולל

 • תנאים ודמי ביטול:

  לאחר קבלת טופס הרישום והמקדמה ע"ס 300$ (השתתפות בטיול) גובה דמי הביטול כדלקמן:
  עד 30 ימים לפני יציאת הטיול - 75$ לנוסע
  21-29 ימים לפני יציאת הטיול - 30% מערך הטיול + 75$ לנוסע
  11-20 ימים לפני יציאת הטיול - 50% מערך הטיול +75$ לנוסע
  10-6 ימים לפני יציאת הטיול - 80% מערך הטיול + 75$ לנוסע
  5 ימים לפני יציאת הטיול - 100% מערך הטיול

טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים