טיול מאורגן לגאורגיה

גאורגיה - 12 ימים

  חצי פנסיון  - ימי סיור מלאים -בתי מלון איכותיים - כולל הקווקז הגבוה ללא סיורי בחירה -קבוצות עד 35 איש.

 

תוכנית מסלול

יום 1  -  ת"א -  טביליסי
נפגש בנתב"ג לקראת הטיסה לטביליסי. לאחר הנחיתה, נערוך סיור היכרות פנורמי עם העיר היפה המכונה "פריז של הקווקז". במידה וטיסת הלילה לאחר מכן נעבור למלוננו בטיביליסי. ארוחת ערב.
 
יום 2 - טביליסי -  כנסיית השילוש הקדוש
הבוקר נחל את סיורנו בטביליסי מכנסיית מטחי דרך רובע המרחצאות והמפל אל העיר העתיקה. 
נבקר בבית הכנסת הגדול, נטייל במדרחוב היפה, נחצה את גשר השלום שמעל נהר המטקווארי ונעלה ברכבל אל גבעת המצודה. נצפה באמא גאורגיה הצופה על העיר ונספר את סיפורה. לאחר מכן נמשיך אל כנסיית השילוש הקדוש החדשה, הגבוהה בכנסיות הקווקז (75 מ'). לא נפסח כמובן על שדרות רוסטבלי, ה"שאנז אליזה" של העיר. לינה בטביליסי. ארוחת ערב.
 
יום 3 - חבל היין קאחתי - וליסציח'ה - סיע'נאע'י - טיביליסי
לאחר ארוחת הבוקר נצא מטביליסי מזרחה אל חבל היין, חבל קאחתי. 
ניסע בדרך הררית יפהפיה אל בירת החבל תלאבי. נראה את המצודה ואת עץ הדולב בן 900 השנים. נמשיך אל הכפר וליסציח'ה בו נהנה מארוחת צהריים בליווי זמרים מקומיים וטעימת יין ביתי. אחר הצהרים, נבקר במנזר הנשים המרהיב בבודבה, ובכפר המשוקם סיע'נאע'י. בתום היום, נשוב לטביליסי. ארוחת ערב.
 
יום 4 - טביליסי -  מצח'טה -  אופליציח'ה -  גורי -  סוראמי - אזור קותאיסי
אחרי ארוחת הבוקר נצא לדרכנו מערבה. נבקר במנזר המצלבה מהמאה ה-6 וממנו תצפית מיוחדת על הבירה העתיקה מצח'טה ומיפגש הנהרות אראגבי ומטקבארי. לאחר מכן נרד אל הבירה העתיקה ונבקר במתחם סווטי צחובלי (העמוד נותן החיים) המקום הקדוש ביותר לנצרות הגאורגית ובו קבורים כמה ממלכי גאורגיה והקדושה הראשונה של הנצרות המקומית, היהודיה צידוניה. נבקר בעיר המערות המרתקת אופליציח'ה ונמשיך לגורי הסמוכה, 
עיר הולדתו של יוסף סטאלין, מנהיג ברית המועצות לשעבר. נבקר במוזיאון שהוקם לזכרו. לאחר הביקור נמשיך מערבה, נעבור בעיירה סוראמי ונחצה את קו פרשת המים של גאורגיה במנהרה ארוכה. נמשיך לכוון קותאיסי, העיר השניה בגודלה בגאורגיה. נבקר באוניברסיטת גלאטי מהמאה ה-13. לינה באזור קותאיסי.  ארוחת ערב.
 
יום 5- קותאיסי -  זוגדידי -  מסטיה
נמשיך בנסיעתנו לצפון מערב גאורגיה. נעבור בחבל סמגרלו. וניכנס לארמון שליטי המקום בבירתו זוגדידי. ונמשיך צפונה בדרך מרהיבה אל מסטיה עיר המגדלים השוכנת בלב הקווקז הגבוה. העברה למלון במסטיה. ארוחת ערב.
 
יום 6 - מסע 4X4 לאושגולי
יום טיול מרתק ברכבי 4x4 אל העיירה ההררית אושגולי.  ניסע בליבו של הקווקז הגבוה באזור בו נראה כאילו הזמן עמד מלכת.  נבקר במגדלי השמירה המפורסמים שהם אתרי מורשת עולמית ואחד מסמליה של גאורגיה. לעת ערב נשוב למלוננו במסטיה. ארוחת ערב.
 
יום 7 - מסטיה -  אזור קותאיסי
הבוקר נחזור לקותאיסי . נבקר בבתי הכנסת שבעיר, נראה את מבנה הפרלמנט הגאורגי, 
ונשוטט בשוק המקומי. לאחר מכן העברה למלון. ארוחת ערב.
 
יום 8 -  מערת פרומתאוס -  בורג'ומי -  בקוריאני
את יומנו נתחיל בביקור במערת נטיפים מרשימה ביותר, מערת פרומתאוס, וממנה להשלמת ביקורנו בקותאיסי, בכנסיית בגראטי. בדרכנו מזרחה, נבקר בכפר שרושה המתמחה  בעבודות קדרות מרשימה ונגיע לעיר הנופש והבריאות בורג'ומי. נבקר בפארק המקומי ונטעם מהנביעה המקורית של מי בורג'ומי המפורסמים.  לאחר הביקור נטפס למלוננו הממוקם בגובה של כ-1700 מ', באתר הסקי בקוריאני. ארוחת ערב.
 
יום 9 -  בקוריאני -  ורדזיה -  אח'לציח'ה -  בקוריאני
היום, ניסע אל ליבו של הקווקז הנמוך, אל משולש הגבולות של גאורגיה, ארמניה וטורקיה. כאן ממוקמת עיר המערות של ורדזיה בה נבקר. בדרכנו חזרה נעצור באח'לציח'ה בה ישבה קהילה מבוססת של יהודים במתחם אותו חלקו יהודים, ארמנים ומוסלמים-עותומנים. נבקר ברובע הנקרא הרבאטי, נבקר בבית הכנסת ונצפה על המצודה העותומאנית המשוקמת. לאחר הסיור,  נחזור לבקוריאני. ארוחת ערב ולינה.
 
יום 10 - בקוריאני -  מאגר ז'ינבאלי -  מצודת אנאנורי -  מיפגש הנהרות הלבן והשחור 
הבוקר ניסע מזרחה ונטפס בדרך הצבאית הגאורגית אל ליבו של הקווקז הגבוה. נעצור לתצפית מרתקת על מאגר ז'ינבאלי המרהיב ונספר את סיפורם של 300 גיבורי האראגבי. נמשיך ונבקר במצודת אנאנורי המרשימה, אחד ממראות הנוף היפים בגאורגיה. נמשיך צפונה אל עיירת הסקי גודאורי,ובדרכנו נעצור לראות כיצד מתמזג האראגבי הלבן עם האראגבי השחור, לנהר אחד רב עוצמה... נמשיך בנסיעה אל מלוננו בגודאורי הממוקם בגובה של כ-2000 מ'. ארוחת ערב .
 
יום 11 - גודאורי- קזבגי -  טביליסי
לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה ונחצה את קו פרשת המים של הקווקז הגבוה במעבר הצלב (2395 מ'). נמשיך אל העיירה סטפנצמינדה (סט. סטפן) וממנה ברכבי 4X4 אל כנסיית גרגטי סמבה הצופה על נופי הקווקז הגבוה. לאחר הביקור, נחזור דרומה ונבקר במונומנט האחווה הרוסית-גאורגית. לעת ערב, נחזור אל הבירה טביליסי בה נבקר במונומנט האדיר של "גדולתה של גאורגיה", ולהשלמת הביקורים בעיר. ארוחת ערב ולינה.
 
יום 12 - טביליסי -  ת"א
ננצל את השעות האחרונות בעיר היפה לביקורים משלימים, קניות וחוויות. 
העברה לשדה התעופה מלאי חוויות מטיול מיוחד במינו, בדרכנו הביתה לת"א.

 
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים